top of page
askabat-otel-slider-01.jpg

AŞKABAT OTEL

AŞKABAT 2011

Şehre hakim bir noktada, spor müsabakaları ve kutlamalara katılan misafirler için tasarlanan Aşkabat Otel, bu özelliğiyle ülkedeki tüm oteller arasında ayrıcalıklı bir yere sahip.

Başkent Aşkabat’ta yer alan Otel, Aşkabat Stadyumu ile aynı eksende, tüm araziyi kucaklayan formuyla şehre hakim bir noktada inşa edildi. Stadyumda gerçekleşecek müsabaka ve kutlamalarda katılımcıların ve ailelerinin konaklama ihtiyaçlarının karşılayan Aşkabat Otel, aynı zamanda geniş katılımlı seminer ve davetlere de ev sahipliği yapıyor.

 

Otel dahilinde 500 kişilik bir restoran, 500 kişilik çok amaçlı salon, lobi-bar, kapalı yüzme havuzu, SPA Merkezi, Dinlenme odaları ve fitness salonu, bilardo salonu, internet cafe, teras bar, dükkânlar ve kuaför salonları bulunuyor.

 

Yapı özellikleri: Bodrum katı ve lobiden itibaren 13 yatak katı ve 1 çatı restoran katından oluşan Otelde, 488 adedi çift kişilik ve 240 adedi dört kişilik standart oda, 8 adedi engelli odası, 14 adedi suit ve 2 adedi VIP odası olmak üzere toplam 752 oda bulunuyor. Resepsiyon katı, Otel kapasitesinin 2.000 kişiye çıkarılmasına imkân verecek şekilde kurgulandı. Otel, toplamda yaklaşık 45.000 m2’lik bir inşaat alanına sahiptir.

PROJE GALERİSİ

Tam ekranda görüntülemek için lütfen resme tıklayınız.

bottom of page