top of page
buz-kosku-slider-01.jpg

Buz Köşkü

AŞKABAT 2011

Kış sporlarında Türkmenistan’ı dünya sahnesine taşımak amacıyla uluslararası standartlarda inşa edilen bir kış sporları kompleksi ve aynı zamanda sanat aktiviteleri için modern bir sergi alanı; Buz Köşkü...

Buz Köşkü’nü emsalleri arasında ayrıcalıklı bir yere taşıyan en önemli özelliği, barındırdığı 10.000 kişilik çok amaçlı buz hokeyi arenası. İçinde 33 adet CIP locası ve özel dizayn edilmiş VIP localarının bulunduğu 5 katlı, 9 ayrı girişi bulunan buz hokeyi arenası, bir ana saha ile bir adet antrenman sahasına sahip. Ayrıca fitness, akrobasi, dans ve aerobik odalarının bulunduğu kompleks, gelişmiş ekipman ve tesisatı sayesinde spor müsabakalarının yanı sıra konser ve sergi gibi sanat aktivitelerine de ev sahipliği yapıyor. Kompleks alanı içinde çok sayıda fıskiyeli çeşme, otopark alanları ile açık futbol, basketbol, tenis ve voleybol sahaları yer alıyor.

 

Yapı özellikleri: 72.400 m2 inşaat alanı üzerine kurulmuş 3 ana binadan oluşan komplekste 300 kişilik bir antrenman sahası, 300 öğrencilik bir yurt ve 350 öğrenci için yatılı sporcu okulu yer alıyor.

PROJE GALERİSİ

Tam ekranda görüntülemek için lütfen resme tıklayınız.

bottom of page